Arratisja si në filma e ish-deputetes kolumbiane

16:48 | 05/10/201916:480

Janë publikuar pamjet e arratisjes spektakolare nga burgu të ish-deputetes kolumbiane, e dënuar me 15 vjet burg për blerje votash. Ajo është arratisur nga dentisti duke përdorur një litar për të dalë nga dritarja e klinikës. Ndërkohë policia ka arrestuar vajzën e saj, e cila pretendon se nuk ishte në dijeni të planit të nënës së saj, dhe pse atë ditë e kishte shoqëruar.

Ish-deputetja kolumbiane Aida Merlano, e cila vuante dënimin me 15 vjet burg për blerje votash, është vendosur në qendër  të vëmendjes, pas arratisjes si në filma, duke u hedhur nga dritarja e ndihmuar nga një litar.

Ajo ndodhej në një klinikë dentare në Bogota ku kishte shkuar për një kontroll. Merlano u shoqërua nga dy agjentë policie deri në derën e klinikës, dhe sapo ka hyrë brenda ka marrë një litar dhe e ka lidhur me një mobilie.

Në atë pikë, ish-deputetja ka dalë nga dritarja në kat të tretë duke zbritur në kat të parë ku e priste një person me motoçikletë që i lehtësoi arratisjen e suksesshme./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono