Arratiset nga burgu për një fundjavë me familjen

11:13 | 27/08/201911:130

Arriti të arratisej nga burgu, por u dorëzua sërish dhe të gjithë këtë e bëri pasi donte të kalonte një fundjavë me familjen.

Është kjo historia e një 37-vjeçari të dënuar për vjedhje në Britani. Mediat shkruajnë se Steven Jones, eci rreth 160 kilometra që të shkonte të takonte familjen e tij. Ai është dënuar me 40 muaj burg, por me veprimin që bëri iu shtuan edhe 28 ditë të tjera.

Arratisja e të riut u kuptua kur ai nuk u shfaq në vendin e punës brenda burgut më 17 Korrik. Por kishte një arsye të madhe pse Jones kishte ikur.

Sipas hetuesve, ai është kujdestari parësor për katër vajzat. Jones ishte mërzitur pasi i ishte refuzuar vazhdimisht leja për të vizituar vajzat dhe kështu kishte kaluar perimetrin e burgut dhe eci deri në Cheltenham. Ai kaloi fundjavën me fëmijët dhe u dorëzua të dielën.

“Shkoi në stacionin policor të Gloucestershire për t’u vetëdorëzuar, por godina ishte mbyllur. Më pas ndaloi një makinë policie dhe u tha oficerëve në shërbim se ishte “njeri në kërkim”. Më pas u arrestua dhe u dërgua për t’u marrë në pyetje”, tha prokurorja Janine Wood.

Megjithatë për shkak të veprimit, Jones-it iu shtua afërsisht edhe një muaj tjetër dënimi.

“E kuptoj arsyen pse e bëre”, tha gjykatësi, i cili shtoi edhe 28 ditë të tjera heqje lirie për të./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono