Arratisen nga burgu 2 shqiptarë

14:55 | 28/08/201914:550

Autoritetet greke bëjnë me dije se, ditën e sotme janë arratisur 4 të burgosur nga burgu i Tirinthias në Greqi, 2 prej tyre janë shqiptarë, 1 egjiptian dhe 1 maroken.

Nga të dhënat e fundit mësohet se, mungesa e të burgosurve është vënë re nga autoritetet e burgut, kur po bëhëj numërimi i tyre në mesditë.

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen dhe kapjen e të arratisurve. Autoritetet greke ende nuk bëjnë me dije identitetet e shqiptarëve.

Sidoqoftë, ky është incidenti i dytë në këtë burg brenda disa javësh./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono