Arratisen dy shqiptarë nga burgi i Kazertës

15:28 | 26/05/201915:280

Dy të burgosur shqiptarë, të moshave 26 dhe 29 vjeç, janë arratisur nga burgu Karinola, në Kazerta të Italisë, pasi kanë sharruar hekurat e dritares së qelisë dhe kanë zbritur përmes çarçafit. Sipas raportimeve të mediave italiane, të arratisurit janë shtetasit Ervis Markja dhe Adriatik Gega, i pari i dënuar për posedim të mallrave të vjedhura dhe i dyti për grabitje në banesa. Sipas burimeve mediatike, forca të shumta policore janë vënë në kërkim të dy të rinjve. Ndërkohë, autoritetet përgjegjëse kanë urdhëruar nisjen e një hetimi për zbardhjen e plotë të rrethanave të arratisjes, ndërsa sindikata e policisë së burgjeve ka ngritur zërin për kushtet e rënda të sigurisë në të cilën ndodhen institucionet e burgimit./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono