Armë me postë drejt Britanisë, dënohet Sajmir Çullhaj

17:20 | 06/12/201817:200

Gjykata për Krimet e Rënda shpalli vendimin përfundimtar ndaj Sajmir Çullhajt, 32-vjeçarit të akuzuar për tentativën e trafikimit të armëve drejt Britanisë së Madhe përmes postës. Çullhaj u deklarua i fajshëm dhe u dënua me 8 vjet heqje lirie. Ai u arrestua në Gusht të vitit 2018.

Sipas prokurorisë ai ishte dërguesi i tre pakove drejt Anglisë, në të cilat u gjetën pjesë arme kallashnikov. Pakot ishin postuar në një filial poste në Shijak, ndërsa armët u gjetën nga skanerat e sigurisë së bagazheve në aeroportin e Rinasit.

Pas arrestimit, i pandehuri mbajti qëndrim mohues për veprën, duke pretenduar se kishte postuar pakot e një të njohuri dhe nuk kishte dijeni për brendinë e tyre. Por sipas prokurorisë Çullhaj nuk ka përdorur identitetin e tij për dërgimin e pakove, por atë të dy të moshuarve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono