Armë dhe kanabis në banesë, ndalohet 45-vjeçari

17:47 | 18/03/2019

Një 45-vjeçar nga fshati Kir është arrestuar nga Policia e Shkodrës pasi iu sekuestrua drogë dhe armë. Ndalimi i tij u bë mbi bazën e informacioneve operative, se ky shtetas në bashkëpunim me persona të tjerë ushtronin veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në Kir, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4.5 kilogramë kanabis, 2 armë zjarri automatike, 19 kapsolla për lëndë plasëse, 10 krehra, 77 fishekë, 2 radio marrëse e dhënëse. Ndërkohë vijon puna për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë aktivitet kriminal./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono