Ardjan Takaj: Nuk largohem nga Skënderbeu

22:30 | 20/07/201922:300

Presidenti i skuadrës së Skënderbeut, Ardjan Takaj ka zbuluar se do të vazhdojë projektin me juglindorët. Numri një i klubit korçar konfirmon se do të vazhdojë “luftën” me UEFA-n, në Gjykatën Federale të Zvicrës.

Presidenti i skuadrës së Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka zbuluar prapaskenat të cilat ndodhën në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Zvicër ku skuadra korçare shpresonte tek drejtësia. Numri një i klubit të Skënderbeut thekson se UEFA është munduar ta paraqesë Skënderbeun si grupim kriminal.

Në lidhje me email-in unanim ku u kërcënuan inspektorët e UEFA-s, Takaj tha se ishte gjithçka e planifikuar dhe mohon që klubi të jetë i përfshirë.

Në lidhje me të ardhmen, Takaj thekson se do të vijojë projektin me Skënderbeun. Presidenti i korçarëve thekson se gjoba ishte për të zhdukur skuadrën dhe zbulon se klubi do të vazhdojë ta ndjekë çështjen në Gjykatën Federale në Zvicër.

Skënderbeu u përjashtua me 10 vite nga Kupat e Europës dhe u gjobit me 1 mln euro, një goditje e rëndë për skuadrën dominuese në Shqipëri që korri sukses të jashtëzakonshëm edhe në Kupat e Europës./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono