Ardit Bido: Bashkëpunim i arkivave Shqipëri-Kosovë

15:29 | 27/12/2017

Kosova dhe Shqipëria dalin me një revistë të përbashkët të arkivave, ku dëshmohen trashëgimia kulturore, materialë dhe dokumentare. Drejtori i arkivit të Përgjithshem të Shqipërisë z.Ardit Bido dhe ai Kosovës Ramë Manaj thotë se viti 2018 do të zgjerojë bashkëpunimin në botime dhe dëshmi dokumentare edhe me Maqedoninë./abcnews.al

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono