Ardian Ismajli në ekipin e javës në Kroaci

14:40 | 14/02/2019

Mbrojtësi i ekipit përfaqësues, Ardian Ismajli, u zgjodh në formacionin më të mirë të javës në Ligën e Parë të Kroacisë. Ismajli shënoi gol, ndërsa u ndoq nga trajneri Kristian Panuçi.

Kombëtarja mezi i pret në një formë të tillë. Ardian Ismajli jo vetëm shënoi gol këtë javë në Ligën e Parë të Kroacisë, por edhe shkëlqeu si pak të tjerë.

Mbrojtësi i kombëtares ishte më i miri në fushë në ndeshjen e ekipit të tij, Hajdukut, ndaj Lokomotivës së Zagrebit, luajtur në stadiumin “Poljud” të Splitit.

Ai realizoi golin e parë në fitoren 2-1, sukses i rëndësishëm në një sezon të vështirë për klubin më të vjetër të Kroacisë.

Për paraqitjen e tij, Ismajli u përfshi në formacionin e lojtarëve më të mirë të javës së 20-të të kampionatit.

Media në internet, “24 orë”, informon se mbrojtësi u ndoq në tribunë nga trajneri i Shqipërisë, Panuçi, duke iu përgjigjur pra me një lojë shumë të mirë.

Në të njëjtën ndeshje, golin e gjeti edhe një lojtar që është mësuar të shënojë.

Sulmuesi i kombëtares, Myrto Uzuni, realizoi rrjetën e barazimit të përkohshëm, ndonëse nuk e shpëtoi ekipin nga humbja.

Gjithsesi, falë edhe lojës së Uzunit, Lokomotiva është në vend të katërt në tabelë, me pretendime reale për t’u kualifikuar për në Ligën e Europës.

Gol edhe nga një shqiptar tjetër, dhe pikërisht nga Elis Bakaj.

Sulmuesi realizoi për skuadrën bjelloruse, Shahtjor Soligorsk, në ndeshjen përgatitore ndaj rusëve të Rubinit të Kazanjit.

Bakaj shënoi golin e parë të takimit të zhvilluar në Belek, në zonën e Antalias në Turqi. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono