Ardian Ismajli, ndër më të mirët e Hajdukut në Kroaci

14:53 | 10/05/2019

Ardian Ismajli po zhvillon një sezon të madh në Kroaci. Mbrojtësi i kombëtares është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së shquar, Hajduk i Splitit.

Duhet të krenohemi me të. Ardian Ismajli është një nga lojtarët më të mirë të Hajdukut, gjatë këtij sezoni në Ligën e Parë të Kroacisë.

Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu edhe në ndeshjen e fituar 3-2 ndaj Inter-Zapreshiqit në stadiumin “Poljud” të Splitit.

Media kroate, Telesport e vlerëson lart 22-vjeçarin me origjinë nga Vushtrria, duke e vendosur për herë të gjashtë në formacionin e javës të kampionatit kroat.

Komenti i Telesportit ishte i qartë: I saktë në pasime, sidomos në atë për golin e parë, një gjuajtje në kuadratin e portës, fitues i shumicës së dueleve, si dhe i zoti në mbrojtje dhe në driblim.

Ismajli e nisi sezonin pa ndonjë vlerësi shumë të madh, por pak nga pak u bë lojtar formacion dhe tepër i rëndësishëm për Hajdukun.

Falë edhe ndihmës së tij, skuadra më e vjetër e Kroacisë është ngjitur në vendin e katërt në renditje, me synim për t’u kualifikuar për në Ligën e Europës.

Në formacionin e javës edhe një shqiptar tjetër, lojtari i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani.

Ish-mbrojtësi i Partizanit në Superligën shqiptare, arriti madje që të shënonte gol, në fitoren e Dinamos së Zagrebit, në derbin e kryeqytetit ndaj Lokomotivës. /ABC news Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono