Ardian Bujupi lë në mes turneun dhe viziton Shqipërinë

15:51 | 03/12/201915:510

Këngëtari i njohur Ardian Bujupi ditën që ndodhi tërmeti shkatërrues në Shqipëri, shprehu ngushëllime për familjet që humbën të afërmit e tyre.
Ai tregoi se për fat të keq nuk mund të vizitojë vendin tonë për shkak të turneut muzikor, megjithatë kur ka parë se situate ishte më keq nga sa pritej, Ardiani është nisur për në Shqipëri.

Së bashku me Bes Kallakun ai ka shkuar në Bubq ku ka takuar disa nga familjet e prekura dhe ka shpërndarë ndihma monetare.
Lajmin e ka bërë të ditur Bes Kallaku, i cili falenderon mikun e tij për këtë kontribut.

“Ardianbujupi ne Bubq. Zoti të rujt. Flm shokëve dhe miqve. Ndihmat monetare po i shpërndajmë nëpër shtëpi.

Nuk kemi marrë asgjë përsipër përveç shoqërimit vetë, nëpër banorët e prekur, për secilin që ka dëshirë për donacion monetar. Zoti ju rujt të gjithëve. Lavdia e Zotit”, shkruan Besi./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono