Ardi Veliu firmos 30 emërime të reja në polici

15:15 | 04/04/201915:150

Ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë, Shkodër dhe Elbasan si edhe në disa qytete të tjera të vendit kanë vënë në lëvizje Policinë e Shtetit, ku kreu i saj Ardi Veliu ka firmosur 30 emërime në rang shefash komisariatesh.

Sipas burimeve Veliu ka emëruar shefa të rinj, në komisariatin e Vlorës, Fierit, Lushnjes, Peqinit, Mirditës, Durrësit dhe Beratit. Ndërkohë, pritet të emërohet Ylli Doda në strukturat e policisë së Durrësit.

Gjithashtu Gazmend Demrozi, ish-shef i Komisariatit të Shkodrës, emërohet shef komisariati në Tiranë. Alfred Cenaj, shef i seksionit të krimit të organizuar në Durrës, emërohet shef komisariati në Rrëshen.

Pak ditë më parë ,drejtori i policisë së Shkodrës Vehbi Bushati u shkarkua dhe vendin e tij e zuri Niko Brahimi. Të njëjtin fat, pak javë më parë pati edhe drejtori i policisë së Tiranës Kastriot Skënderajt, i cili u zëvendësua nga Rebani Jaupaj./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono