Arbëreshi At Antonio Belushi rrëfen për rrënjët shqiptare 

15:47 | 08/06/2018

Prifti arbëresh me shtetësi shqiptare At Antonio Bellusci prej disa ditësh ndodhet në Tiranë. Në një intervistë për ABC News ai rrëfen odisenë e tij për të mbajtur gjallë gjuhën arbëreshe. Rapsodia e valles së Skënderbeut  vazhdon traditën edhe pas 600 vitesh mes arbëreshëve. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono