Arbër Zaimi në ABC News për situatën në Lëvizjen Vetëvendosja

10:25 | 10/03/2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosja, Arbër Zaimi ka folur rreth klargimeve të fundit të disa nga perosnaliteteve të rëndësishëm, siç është Shpend Ahmeti.
Sipas Zaimit personat që largohen nga Lëvizja duhet të justifikojnë arsyet pse.
Ndërkohë, ai foli edhe rreth çështje së demarkacionit me Malin e Zi dhe qëndrimin që do të mbajë Vetëvendosjsa për këtë rast./abcnews.al

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono