Arbër Çyrbja firmos për dy sezone me skuadrën e Teutës

20:45 | 31/07/201920:450

Arbër Çyrbja është zyrtarisht një futbollist i Teutës. Skuadra durrsake e konfirmoi lajmin në rrjetin social Facebook.

Skuadra e Teutës vijon përforcimet në merkaton e transferimeve. Klubi durrsak ka njoftuar se ka nënshkruar për dy sezone me Arbër Çyrbjan. Zyrtarizimi i futbollistit u konfirmua nga skuadra nëpërmjet një njoftimi në Facebook.

“Arbër Cyrbja nënshkruan kontratë për dy vite me Klubin tonë. Tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi: Arbër Çyrbja kthehet tek Teuta, pas një viti në “Shtegëtim”, ai kthehet të veshë fanelën ku hodhi hapat e para të karrierës. Tani mesfushori i talentuar kthehet në shtëpi, duke firmosur deri në verën e vitit 2021”.

Për futbollistin është një rikthim tek Teuta pas një sezoni të kaluar tek skuadra e Kukësit. Futbollisti në fjalë ishte një nga pikat më të forta të skuadrës durrsake i cili tashmë ka mundësinë ta përfaqësojë denjësisht fanellën e skaudrës ku hodhi hapat e para si futbollist profesionist.

Teuta ka nënshkruar me disa futbollistë pas dështimit në kupat e Europës. Trajneri Bledi Shkëmbi synon të ketë në dispozicion lojtarë cilësorë që mund të përballojnë një sezon të gjatë dhe të lodhshëm. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono