22:56 | 02/04/2018

Arben Ristani ishte i ftuar në Mbrëmje në ABC News ku foli rreth situatës më të fundit të krijuar pas protestës kundër tarifës për Rrugën e Kombit.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike tha se protestuesit e ndaluar janë keqtrajtuar nga policia kur janë transferuar në Tiranë.

Sipas Ristanit, kjo është verifikuar nga Avokati i Popullit. Gjithashtu, ai foli rreth aksionit opozitar, pasi Lulzim Basha ka kërkuar qytetarëve mosbindje civile. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono