Arben Malaj për Abc News: Do të përballem në parlament, sy më sy me Edi Ramën!

17:11 | 05/12/201917:110

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj është pezulluar nga detyra me vendim të Këshillit të Ministrave. Vendimi u publikua sot në Fletoren Zyrtare.

Në një lidhje telefonike për “Abc News”, Arben Malaj tha se “do të përballem sy më sy me Edi Ramën”.

“Le ta lëmë fokusin tuaj te pasojat e termetit”, tha ai duke kërkuar që media të mos fokusohet shumë tek këto veprime sipas tij të pamoralshme të qeverisë.

Unë, tha Malaj, që ditën e parë i kam shërbyer vendit tim. Garantoj opinionin publik se i kam shërbyer me dashuri, profesionalizëm dhe kredibilitet.
Problemi im do të shkojë në Parlament. Këtë unë do ta zgjidh duke u përballë në sy me sy me Edi Ramën.

I pyetur nga gazetari Endri Xhafo, nëse për shkarkimin e tij duhet të vendosë bordi i BSH-së, Malaj tha se “Bordi i Bankës ka konfirmuar unë jam vlerë e shtuar e tij”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono