Apple kopjon Samsung-un për iPhone 11?

11:36 | 08/09/201911:360

Ditët në vijim, Apple pritet të prezantojë modelin e ri të iPhone, diçka që edhe fansat po e presin me padurim. Si gjithmonë, pritet që gjigandi i smartfonëve të jetë tradicional, mirëpo disa detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me versionin e ri.

Mendohet se iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max do të ketë ngjyrën Aura, ndryshe nga versionet e tjera të mëparshme.

Si pritet të jetë iPhone 11

Mirëpo mediat shkruajnë se kjo ngjyrë e re që pritet të përdorë Apple është përdorur më parë dhe është e ngjashme me atë që ka përdorur Samsung për Galaxy Note 10

Galaxy Note 10

.

 

Përveç kësaj sipas Mobile Fun, iPhone 11 do të jetë edhe në pesë ngjyra të tjera; jeshile, blu, e verdhë, e kuqe dhe vjollcë. Apple do të zbulojë iPhone-in e ri në një event në kampusin Cupertino të martën më 10 Shtator./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono