Apolonia kap Devollin në krye, Besa s’ia del me Ilirinë

15:51 | 19/10/201915:510

Devolli kryesues është mposhtur nga Turbina, që largon krizën e javëve të para. Cërrikasit triumfuan me rezultatin e pastër 2-0 ndaj skuadrës së Stavri Nicës, që tashmë e ndan kreun me Apoloninë. Levendi dhe Roshi me penallti vendosën fatet e ndeshjes.

Fierakët e përmendur më lart morën një pikë në transfertë me Shënkollin, skuadër që nuk njeh fitore në grupin B të Kategorisë së Parë. Takimi në Shënkoll u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0. Pa fitues përfundoi edhe takimi i luajtur në Fushë-Krujë mes Besës dhe Ilirisë.

Kavajasit shënuan të parë me nigerianin Onuh dhe i mbyllën 45 minutat e para në avantazh. Iliria reagoi në të dytën dhe me anë të kapitenit Doçi barazoi shifrat në 1-1, rezultat ky që mbeti në fuqi deri në fund.

KATEGORIA E PARË – JAVA 5
E shtunë, më 19 tetor, ora 14:00

GRUPI B
Turbina-Devolli 2-0
Shënues: Levendi 21′, Roshi 84′ (pen.)
Iliria-Besa 1-1
Shënues: Doçi 56′ / Onuh 22′
Shënkolli-Apolonia 0-0

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono