Apeli lë në fuqi dënimin për Saimir Çullhajn

12:17 | 07/02/201912:170

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për dënimin me 8 vite burg për Saimir Çullhajn. Sëbashku me një tjetër person në Gusht të 2017, ai tentoi të kalonte përmes aeroportit të Rinasit drejt Anglisë 3 armë automatike me anë të pakove postare.

Pavarësisht se Çullhajt iu gjetën gjurmat e gishtave në pakot postare, ai e mohoi fillimisht përfshirjen e tij në këtë rrjet duke pretenduar se nuk e dinte se çfarë kishte brenda në pako dhe se po niste një dërgesë tek miku i tij në Angli.

Prokuroria ka bërë me dije se dyshohet për përfshirje të dy personave të tjerë në këtë trafik armësh, por për ta nuk ka ende prova të mjaftueshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono