Apeli i Durrësit liron kreun e Kadastrës

13:30 | 18/10/201913:300

Gjykata e Apelit liron kreun e Kadastrës së Durrësit, Liridon Pula, të vënë nën masë arresti me burg me akuzën nga prokurori Arjan Ndoja për shpërdorim detyre. Gjyqtari i Apelit Valbon Çekrezi vendosi ta lirojë drejtorin e Kadastrës duke i hequr masën e “arrestit me burg” dhe duke vendosur ndaj tij “detyrim paraqitje”

Liridon Pula u arrestua pas akuzave të ngritura nga prokurori Arjan Ndoja për shpërdorim detyre. Vendimi i gjykatës së shkallës së parë Durrës dhënë pak javë më pare solli reagimin e politikës.

Në atë kohë zv/kryeministri Erion Braçe u shpreh për vendimin e mëparshëm se prokurori i çështjes Arjan Ndoja po i bën presion një zyrtari të shtetit dhe kujtoi se prokurorë dhe gjyqtarë të tillë që nuk kanë kaluar vettingun nuk duhet të ekzistojnë në institucionet shqiptare./ABC News Albania


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono