Ankthi vazhdon, regjistrohet një tjetër tërmet

09:29 | 22/09/201909:290

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë së dielës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar në orën 9:05 dhe ishte me magnitudë 3.5. Sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ishte 31 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 2 kilometra në veri të Durrësit. Lëkundjet goditën në një thellësi prej 20 kilometrash.

Që pas tërmetit me magnitudë 5.8 Rihter që tronditi Shqipërinë paditen e së shtunë janë regjistruar edhe lëkundje të tjera. Në orën 00:07, një tërmet me magnitudë 4.8 tronditi vendin, ndërsa gjatë natës janë regjistruar goditje të tjera me magnitudë deri në 3.5.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono