Analistët sportivë në ABC News për zgjedhjet e FSHF-s

11:04 | 08/02/2018

Në emisionin e Mbrëmjes në ABC News u diskuta mbi zgjedhjet e reja të Federatës Shqiptare të Futbollit, ku u rizgjodh për herë të pestë në krye, Armand Duka.

Të ftuar: Albert Karriqi, Prof. Dr. në Institutin e Kërkimit Shkencor të Sportit; Fatbardh Jera, ish-futbollist, anëtar i Komitetit Ekzekutiv të FSHF; Bashkim Tufa, gazetar sportiv dhe Gerti Çarçani, përgjegjës i zyrës së shtypit në FSHF.

Të ftuarit diskutuan mbi kandidaturat e deri te ndërhyrja e politikës në zgjedhje. Gjithashtu në studio u fol edhe për mënyrën sesi duhet përmirësuar futbolli në Shqipëri./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono