Ambicia në PS? Veliaj: Dashurinë dhe pasionin e kam për… (Video)

22:14 | 26/06/201922:140

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nuk ka asnjë ambicie tjetër brenda hierarkisë së Partisë Socialiste përveç se Bashkisë së Tiranës. Ai ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi ku tha PD është e vetmja parti patriotike dhe se ndihet i nderuar që është pjesë e lidershipit të PS-së si anëtar i kryesisë.

Juli Xhokaxhi: Në ambicien tuaj politike po punoni për një hierarki më të lartë qoftë në parti, qoftë në institucione?

Erion Veliaj: Në parti jam në hierarkinë më të lartë të mundshme dhe jam i nderuar që jam pjesë e lidershipit të PS-së si kryetar i anëtarësisë. Për këtë ndihem vërtetë i vlerësuar. Është e vetmja parti patriotike,  kur Saliu rresthonte botet për t’ia çuar Millosheviçit, kjo parti hapte dyert për emigrantët dhe për të gjithë refugjatët kosovarë. Kur Saliu i thoshte UÇK-së organizatë terroriste, kjo parti i trajnonte për të fituar luftën me të gjithë mundësinë që kishte. Kur i thoshte mos jepni Rambujenë, kjo parti bënte gjithë lobimin që Kosova të ishte e pavarur. Kështu që për mua është një nder të jem në lidershipin e PS-Së, është një shërbesë që e bëj me shumë dashuri dhe me shumë pasion, por hahet rrotë më rrotë me dashurinë dhe pasionin që kam për Bashkinë e Tiranës. E vetmja gjë që mendoj është data 1 Korrik kur të kenë mbaruar votimet, pa festë, pa fishekzjarre, pa tam-tame, pa farfuria, të fillojë asfalti, të hapen themelet e shkollës “Dritëro Agolli”, të fillojë rrjeti i ri i ujësjellësit tek “Astiri”, të bëjmë gjysmën e pedonales në Farkë. Kështu që kjo është e vetmja gjë që më obsesion dhe asgjë tjetër./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono