Ambasadorja e SHBA shkon në Presidencë

10:04 | 27/01/202010:040

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim shkon në Presidencë. Mësohet se ambasadorja do t’i paraqesë letrat kredenciale Presidentit Ilir Meta.

Ndërkaë, në orën 11:45 Kim do të mbajë fjalimin prezantues në Ambasadë. Ambasadorja mbërriti në Tiranë në 22 janar, pasi u zyrtarizua si shefja e diplomacisë amerikane në vendin tonë./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono