Ambasadori rus në Rumani grabitet në mes të ditës

11:13 | 14/06/2018

Një hajdut rumun ka grabitur ambasadorin e Rusisë në Bukuresht, duke i marrë portofolin me rreth 550 dollarë dhe kartën diplomatike të identitetit. Incidenti ka ndodhur në qytezën Sibiu, ku ambasadori po ndiqte një spektakël teatral të një kompanie ruse.

Duke ecur në një shesh, përfaqësuesi diplomatik ka ndjerë një prekje të lehtë, dhe më pas ka vënë re që portofoli i tij ishte zhdukur. Ambasadori ka bërë denoncimin dhe ka lavdëruar policinë lokale për gatishmërinë e treguar në kërkimin e fajtorit.

Për momentin nuk ka gjurmë të hajdutit. Policia njoftoi se në të njëjtën periudhë janë regjistruar disa grabitje./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono