Ambasadori Lu solidarizohet me të përmbyturit

10:23 | 02/12/2017

Donald Lu, ambasadori i SHBA në Shqipëri vizitoi paraditen e së shtunës sallën operative të Qendra e Bashkuar Operacionale të Forcave të Artamtosura, ku u takua edher me ministren e mbrojtjes Olta Xhaccka. Ambasadori amerikan vlerësoi punën dhe angazhimin e deritanishëm të Forcave të Artamtosura dhe shprehu solidaritet dhe mbështetje për Ministrinë e Mbrojtjes dhe FA për kapërcimin me sukses të situatës së ditëve të fundit. Nga kjo sallë koordinohen të gjitha angazhimet e Forcae të Armatosura në terren në situata emergjencash. Ministria e Mbrojtjes njoftoi se gjatë natës puna për menaxhimin e situatës në këtë sallë u ndoq nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Aktualisht FA kanë të angazhuar ne terren 450 efektive për evakuimin e banorëve dhe ndërhyrjen në argjinaturat e lumenjve. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono