Ambasadori Lu në zyrën e Bashës, 60 minuta takim mes tyre

12:19 | 13/03/2018

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu ka qenë sot në zyrën e Lulzim Bashës.

Mësohet se diplomati amerikan ka mbërritur në orën 11 në selinë blu dhe ka zhvilluar një takim një orësh me kryetarin e Partisë Demokratike.

Ende nuk dihen detajet e bisedës, por ky është takimi i parë mes të dyve, që pas daljes së investigimit të revistës amerikane “Mother Jones”, e cila ngrinte dyshimet se biznesmenë rusë, fshiheshin pas kompanive guackë, që kishin paguar lobistin e kontraktuar nga PD në SHBA, Nik Muzin.

Prej ditësh PS i kërkon transparencë Bashës për këtë rast, ndërsa vetë kryetari i PD deklaron se kontrata e tij është ligjore, e duhet pritur rezultati i hetimeve të prokurorisë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono