“Aman ma hiq atë TV se është si shejtani në shtëpi”: Rama viziton familjen në Sauk

14:58 | 07/12/201914:580

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vizituan sot disa familje të prekura nga tërmeti në Tiranë.

Teksa hyri në njërën prej familjeve në zonën e Saukut, Rama shprehi bezdinë për televizorin që mbahej ndezur në dhomë.

“Aman fike atë se është si shejtani në shtëpi”, tha Rama.

Ndërkohë, Veliaj shpjegoi se i kanë ofruar 1 000 familjeve bonuesin e qerase, nga i cili kanë përfituar 922 të tilla.

Gjatë bisedës Veliaj ndërhyn duke thënë se familja ishte në çadër në ditët pas tërmetit dhe se familja ishte transferuar një ditë më parë në atë shtëpi.

Rama u shpreh se familjet që janë të lidhura me pronën për shkak të bagëtive apo shtëpisë do të mbështeten me qera pranë lagjes së tyre.

Më pas Rama vizitoi edhe një tjetër familje, ku zonja e shtëpisë, një grua e moshuar, i tha se i vinte keq shumë për kryeministrin pasi sipas saj, ai lodhej shumë.  /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono