Alvin Berisha has finally rejoin to his family

10:04 | 08/11/201910:040

Alvin was rescued two days  ago from the camp in Beirut.

He arrived in Syria in 2014 with his mother .

She married an Islamic State fighter, where she gave birth to a son. They lost their lives in an explosion who Alvin was also seriously injured .

However, everything is over now and Alvin will start a new life with his family, father and two sisters.

Finally after 5 years Alvin Berisha joined his family this morning.

Alvin arrived at Rome airport at 07:00, while his father Afrim Berisha and two sisters were waiting for him.

A new life is starting now for Alvin./abcnews.al

Alvin è in Italia

#Alvin è in Italia! Ora è tra le braccia del padre e delle sorelle. Tra poco il Presidente della #CroceRossa Italiana, Francesco Rocca, racconterà i dettagli dell'operazione in una conferenza stampa all'aeroporto di Fiumicino. #UnItaliaCheAiuta

Publiée par Croce Rossa Italiana – Italian Red Cross sur Jeudi 7 novembre 2019

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono