Allegri trajneri i duhur për United, tre shkaqe që intrigojnë anglezët
ROME, ITALY - MAY 13: head coach of Juventus Massimiliano Allegri greets fans before the serie A match between AS Roma and Juventus at Stadio Olimpico on May 13, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

12:18 | 08/10/201912:180

Ditë vendimtare për të ardhmen e Max Allegrit. Ish-trajneri i Juventusit po bën një kurs intensiv të gjuhës angleze dhe Premier League po e pret me padurim. Emri i tij lidhet me Manchester United.

Nisja e dobët e kampionatit, mungesa e pikëve dhe loja e dobët e pa farë ideje mund t’i japin fund aventurës së Ole Gunnar Solskjajer në krye të stolit të “Djajve të kuq”. Daily Mail shpjegon se pse trajneri livornez pëlqehet shumë dhe shihet si trajneri i duhur për të “ringjallur” United.

Legjenda Ferguson është pro kësaj lëvizje dhe fjala e ish-trajnerit skocez dëgjohet ende në klub. Tjetër pikë e fortë e Allegrit është edhe larmishmëria taktike e tij. Ai mund të luajë me skemën 3-5-2 ose 4-3-3. Edhe gjatë ndeshjes mund të ndërrojë disa herë skemën në varësi të kundërshtarit apo situatës së lojës.

Allegri njihet edhe për mbrojtjet e forta që krijon, një repart që po i shkakton probleme të mëdha ekipit anglez. Por ka një “problem”. Allegri pëlqehet shumë edhe nga Tottenhami.

Forma e dobët e ekipit rrezikon pankinën e Pochettinos dhe italiani është një nga të preferuarit e Spurs, kështu që United duhet të nxitojë nëse vendos të bëjë ndryshime në stol dhe zgjedh Allegrin për të ardhmen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono