Allegri pranë largimit nga Juventus, Conte pritet ta zëvendësojë

22:40 | 09/05/201922:400

E ardhmja e trajnerit të Juventusit, Masimiliano Allegri është në udhëkryq. Mediat në Itali raportojnë se trajneri Livornez, do të largohet shumë shpejt nga bardh e zinjtë, pasi nuk ka gjetur akordin me presidentin Anjeli për të vijuar bashkëpunimin, për në sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë që, pasuesi i Allegrit mund të jetë Antonio Konte, i cili e shpalli Juventusin tre herë kampion në Itali.

Sipas mediave italiane, Zv/presidenti Pavel Nedved, i ka propozuar presidentit Anjeli, emrin e Kontes për stolinë e bardh e zinjve. Gjithsesi në Itali flasin edhe për një kalim të Kontes tek Inter, duke e bërë akoma më të paqartë situatën.

Pak ditë më parë ish-trajneri i Chelsea-t, refuzoi kalimin te Roma dhe tha se do të zgjidhte një projekt ambicioz, duke mos refuzuar Juventusin dhe Interin.

Një zhvillim tjetër pritet edhe tek skuadra e Romës, e cila nuk do të zgjasë më tej, bashkëpunimin me trajnerin Ranieri.

Roma synon të nënshkruajë bashkëpunimin me Gasperinin ose Arsene Venger. Me këtë të fundit ka më tepër shanse, pasi nuk është nën kontratë, ndërkohë që i pari po bën një punë të shkëlqyer tek skuadra e Atalantes./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono