“Alla palaço, i ka ikur koha! S’vazhdohet me 2 mijë lekësha të grisur”

23:34 | 27/01/202023:340

Besnik Kapllanaj, presidenti i Bylisit, është pjesë e panelit në emisionin “Pressing” në ABC News. Kreu i klubi ballshiot ka shumë për të thënë, pasi ekipi që ai financon po bën një kampionat të mirë. Gjithsesi në Ballsh janë të shqetësuar dhe kjo prej gjykimit në dy ndeshjet e fundit me Tiranën dhe Teutën.

“Gjërat kanë evoluar, nuk vazhdohet me ato 2 mijë lekësha të grisura, janë futur 50 mijëshet. Ju të gjithë e dini që ndeshja ka përfunduar pa nisur. Ne kërkojmë që ky arbitër të mos na gjykojë më. Duam të përjashtohet përjetë, të mos arbitrojë më. Do ia kërkojmë diçka të tillë. Mendoj se do realizohet diçka e tillë.

Arapi tha që jemi penalizuar me Kukësin dhe Xhaja nuk ka gjykuar më nga ajo ndeshje. Institucionet përkatëse duhet të vendosin. Me Tiranën ia lamë gabimeve njerëzore, pas tre ditëve na ndodhi më keq. Jorgjin e njoh si arbitër korrekt, por golat me Tiranën nuk ishin. Alla është palaço, i ka ikur koha. Arbitra si ai dhe Kridens Meta nuk duhet të vazhdojnë më. Kur duan këta, arbitrojnë. Kur marrin përsipër një ndeshje e çojnë deri në fund, e mbajnë fjalën”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono