Aliaj për procedimin: Kam qenë në palestër

21:58 | 12/12/2018

Në studion e Byro Politike ishte i pranishëm edhe artisti i proceduar nga Policia, Robert Aliaj. Ai shprehu mbështejen ndaj studentëve protestues. I pyetur për dhunën e ushtruar në protestë, Aliaj dha këtë përgjigje: “Nuk është në natyrën time të hedh vezë dhe gurë. Unë kam qenë në palestër”.

Artisti shprehu besimin se këta të rinj protestues do të ndryshojnë Shqipërinë.

“Jam atje me zemër dhe për ta mbështetur. Këta janë ata që do ta ndryshojnë Shqipërinë. Jemi infantilë nga të kuptuarit e demokracisë dhe jemi në këtë kaos që lexohet në mënyrë të mrekullueshme që dalin dhe nuk kanë një lider”. /abcews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono