Alfred Peza: Opozita ka meritë që bëri dekriminalizimin kauzë

20:51 | 14/02/201820:510

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza është shprehur në Byro Politike se opozita ka meritë përsa i përket çështjes së dekriminalizimit. Sipas tij, ky është një rast kur opozita merret me kauzat e duhura arrin gjëra pozitive.

“Një meritë i duhet njohur opozitës këto katër pesë vitet e fundit, kur bëri kauzë çështjen e dekriminalizimit”, u shpreh Peza.

Përsa i përket çështjes së drejtësisë, Peza thotë se duhet pritur që të krijohen institucionet që të arrihet në përfundime.

“Në aspektin e drejtësisë duhet t’i lëmë kohë që të formësohet, të kristalizohet dhe insititucionet të krijohen sepse edhe zonja që ne po flasim është në funksionin e përkohshëm”, tha Peza./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono