Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen të premten

14:53 | 21/11/201914:530

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takim do të diskutohet për çështjet e mbetura hapur rreth idesë për planin qeverisës.

Kandidati për kryeministër theksoi se nuk ka kohë për të humbur sepse certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit do të bëhet javën që vjen. Ai komentoi edhe deklaratat e LDK-së se posti i kryeministrit është i barabartë me 6 apo më shumë ministri duke thënë se diçka e tillë nuk qëndron dhe se populli i Kosovës e ka zgjedhur atë kryeministër me votën e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono