Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi ende në paraburgim

17:50 | 07/12/2017

Dy deputetët e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Donika Kadaj do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim. Gjatë ditës u mbajt seanca e rradhës e gjyqit ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Trupi Gjykues refuzoi kërkesën e mbrojtjes për lirim nga paraburgimi të Albin Kurtit dhe Donika Kadajt, kurse ndaj dy deputetëve të tjerë nuk është caktuar masa e paraburgimit. Seanca e rradhës kundër tyre do të mbahet më 20 dhjetor./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono