Albi Alla drejt Superiores, flet edhe braziliani që “dënoi” Luftëtarin

08:11 | 15/01/202008:110

Tirana po tenton të përforcohet me një qendërmbrojtës dhe lojtari më i lakuar kohët e fundit ka qenë Arlind Ajeti, lojtari i kombëtares i cili që në verë nuk luan në asnjë ekip.

Tanimë në skenë është rikthyer një tjetër emër i njohur. Bëhet fjalë për Albi Allën, mbrojtësin që në Shqipëri është aktivizuar me Bylisin, Kukësin dhe Flamurtarin. Sipas asaj që shkruan Panorama Sport, Allën ia kanë ofruar Tiranës.

LUFTËTARI – Gjirokastritëve i është bllokuar merkatoja dhe nuk mund të bëjnë përforcime. Në klubin bluzi janë të bindur se kjo çështje do të zgjidhet dhe ata do të mund të federojnë lojtarë këtë muaj.

Braziliani Marc Aurelio, i cili ka fituar gjyqin në FIFA me Luftëtarin, ka folur së fundmi teksa tregon se klubi i Superiores nuk ka dashur ta paguajë. “Luftëtari nuk donte të më paguante”, ky është një nga titujt e të përditshmes “Panorama Sport”. / abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono