Alban Hajdinaj: Eksozita “Ardhje”, mes aspektit social dhe ndjesive intime

16:06 | 12/03/2018

Kuratori i ekspozitës “Ardhje”, Alban Hajdinaj, thotë se 4 artistët do të përballen mes njëri-tjetrit me probleme sociale dhe ndjesi personale. Hajdinaj premton një ekspozitë të larmishme dhe me një gjuhë të pasur artistike në medium dhe ndjesi.
Hapësirat për artistët e rinj të artit pamor nuk janë aq të mëdha, ndaj çmimi “Ardhje” dhe “Onufri” janë dy dritare të rëndësishme./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono