Alarmi për bombë në Tiranë, shpërthehet çanta e dyshimtë

12:48 | 22/11/201912:480

Forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e komanduar të çantës së dyshimtë të gjetur rreth 30 minuta më parë.

Ndërsa nga shpërthimi ka rezultuar se bëhet fjalë për një alarm të rremë.

Gazetari Andi Qosja i cili ndodhet në vendngjarje bën me dije se pas shpërthimit ka nisur tashmë qarkullimi i mjeteve por edhe kalimtarëve.

Çanta ndodhej pranë sheshit “Skënderbej”, ndërsa ishte një qytetar i cili njoftoi policinë.

Sakaq, nga shpërthimi i kontrolluar që ekspertët i bënë çantës rezultoi se brenda saj nuk kishte lëndë shpërthyese ashtu sikurse u dyshua./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono