Alarmi i OKB-së: Valë ksenofobe dhe raciste nëpër botë
Antonio Guterres, UN High Commissioner for Refugees UNHCR at a Press Conference after 66th session of Excom. 9 October 2015. UN Photo / Jean-Marc Ferré

13:50 | 25/02/201913:500

Bota po përballet me një valë ksenofobie, racizmi dhe mungese tolerance, ndërsa të drejtat e njeriut po humbasin terren në nivel global.

Është ky alarmi i dhënë nga Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, në Këshillin për të Drejtat e Njeriut në Gjenevë.

Ai theksoi se si në tre vitet e fundit janë vrarë më shumë se një mijë gazetarë dhe aktivistë për të drejtat e njeriut./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono