Alarmi fals për bombë, zbardhet procesi që ka pasur autori i telefonatës me gjyqtarin

09:52 | 16/10/201909:520

Ditën e djeshme, autoritetet e Korçës u vunë në alarm pas një njoftimi për bombë në makinën e gjyqtarit Markeljan Kuqo. Pas kontrolleve rezultoi se alarmi ishte fals dhe ishte kryer nga 34-vjeçari, Neim Behari, i cili vuan një dënim për grabitje në burgun e Drenovës.

Abc Neës ka mësuar se Neim Behari ka pasur një proces gjyqësor me gjyqtarin Markeljan Kuqo, me objekt “ndryshimi i llojit të regjimit të sigurisë së burgut”.

Behari për shkak të llojit të krimit që ka kryer vuan dënimin në regjimin  e sigurisë së lartë të burgut të Drenovës dhe në padi ka kërkuar të kalojë në regjimin  e sigurisë së zakonshme.

Deri tani janë zhvilluar tre seanca gjyqësore ku e fundit  është mbajtur në datën 9 tetor dhe gjyqtari Markeljan Kuqo ende nuk ka konkluduar me vendim për kërkesën e të dënuarit për grabitje./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono