Alarm për terrorizëm në Itali, emigranti përgatiste atentat

12:06 | 26/04/2018

Një emigrant nga Gambia është arrestuar në qytetin e Napolit në sajë të një operacioni anti-terrorizëm të kryer nga policia italiane.

Nga hetimet e prokurorisë është zbuluar se ai po planifikonte një atentat. Shtetasi nga Gambia kishte kërkuar në Itali azil politik, por praktika e pranimit të kërkesës ishte ende në fazën e shqyrtimit.

Ndërkohë, autoritetet vijojnë hetimet për këtë ngjarje. Ndërsa shtetasi nga Gambia akuzohet për terrorizëm ndërkombëtar./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono