Alarm për bombë, evakuohen dy godina në Britaninë e Madhe

19:07 | 03/12/201919:070

Pranë një kolegji në Britani është raportuar një alarm për bombë, lajm i cili vuri në lëvizje autoritetet e policisë.

Në bazë të hetimeve paraprake policia deklaroi se një çantë e lënë pranë një biznesi shkaktoi panik dhe gjendje alarmi. Ata thonë se pas verifikimeve të forcave xhenerike dhe të qenve të trajnuar rezultoi se alarmi ishte fals. Ndërsa një dëshmitar okular deklaroi se dy godina u evakuuan menjëherë pas alarmit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono