Al Bano i jep lamtumirën skenës: Nuk do të këndoj më
foto Fabio Ferrari - LaPresse 15 02 2011 Sanremo IM 61mo festival della canzone italiana Albano Carrisi nella foto: Albano Carrisi photo Fabio Ferrari - LaPresse 15 02 2011 Sanremo IM 61th Festival of Italian Song Albano Carrisi in the photo: Albano Carrisi

20:31 | 12/09/2018

Këngëtari njour puljez, Al Bano, i ka dhënë lamtumirën skenës duke konfirmuar për mediat italiane se nuk do të këndojë më. Gjithësesi ai nuk ka përjashtuar mundësinë e një albumi të fundit me ish-bashkëshorten e tij Romina Pauer.

Deklaratë e bujshme ajo e këngëtarit të njohur puljez Albano: Nuk do të këndoj më! Konfirmimin ai e bëri në një intervistë eksluzive për emisionin e mëngjesit në Canale 5. Në një reportazh të transmetuar gjatë paradites së të mërkurës, këngëtari deklaroi se i jepte lamtumirën muzikës, duke zyrtarizuar në këtë mënyrë një vendim që e mendonte prej kohësh. Ai tha se që nga 1 janari i vitit të ardhshëm ai nuk do të dalë në skenë dhe se në 31 dhjetor do të jetë koncerti i tij i madh dhe i fundit.

Një vendim ky i marrë dhe nga infarkti dhe ischemia që e kanë goditur një vit më parë. Vetë Albano u shpreh se pas këtyre goditjeve duhej të shplodhej. Por në fund ai le një derë hapur për muzikën duke thënë se mund të mos jetë një lamtumirë përfundimtare. Sipas zërave që qarkullojnë në mediat italiane ai është duke punuar për një album të ri me ish-bashkëshorten Romina Pauer./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono