Al Assad: BE duhet të ketë frikë nga Erdogan, mbështet terroristët në Siri

09:04 | 09/11/201909:040

Presidenti sirian Bashar al Assad në një intervistë për mediat ruse tha se është hipokrizi për vendet evropiane që të kenë frikë se Ankaraja do të dërgojë refugjatë në Evropë, por frikë duhet të kenë nëse ai vazhdon të sponsorizojë terrorizmin në Siri.

“Si mund të keni frikë nga ata refugjatë shumica e të cilëve janë të moderuar dhe kanë fare pak terroristë mes tyre, ndërsa mbështesni qindra mijëra terroristë në Siri”, shtroi pyetjen Al Assad.

Ai tha për mediat ruse se shumica e refugjatëve nuk paraqesin ndonjë kërcënim akut, në krahasim me xhihadistët.

“Marrëdhënia midis Evropës dhe Turqisë është dashuri – urrejtje”, tha Asad. Ai vuri në dukje se megjithëse BE “urren” liderin turk, kombet evropiane nuk mund të dëgjojnë ato që ai ka për të thënë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono