Akuzat për shpifje, Balla fakte të reja në prokurori kundër Bashës

13:01 | 11/07/201813:010

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, deklaroi sot se ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës fakte të reja kundër kreut demokrat Basha për çështjen e sekuestrimit të 3.4 milionë eurove në portin e Durrësit.

Permes një postimi në rrjetin social Facebook, Balla shprehet i bindur se këto hapa ligjorë do të zbardhin shpifjet dhe ofendimet e Bashës ndaj tij dhe ndaj grupit parlamentar socialist.

“Nuk kam asnjë dyshim, shkruan Balla, se afera e transportit të eurove të sekuestruara do të zbardhet plotësisht me kapjen e autorëve në kërkim, me të cilët lidhja e PD është organike”.

“Ndërsa e Lulzim Bashës me ta është sa afër në provën fotografike, aq edhe thellë në njohje të vjetra politike dhe personale”, thotë Balla në postimin e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono