Akuza të reja për Kristiano Ronaldon
Mandatory Credit: Photo by Francisco Seco/AP/REX/Shutterstock (9731613bj) Portugal's Cristiano Ronaldo reacts angry during the round of 16 match between Uruguay and Portugal at the 2018 soccer World Cup at the Fisht Stadium in Sochi, Russia Russia Soccer WCup Uruguay Portugal, Sochi, Russian Federation - 30 Jun 2018

21:10 | 01/12/2018

Akuza të reja për Kristiano Ronaldon. Revista gjermane “Der Shpigel” boton dokumenta sipas të cilave, ylli I Juventusit përdori dhunë ndaj Ketrin Majorgës, në përdhunimin e dyshuar në Las Vegas

Pozicioni në të cilin ndodhet është vërtet i vështirë.

Edhe pse në fushë, Kristiano Ronaldo po vazhdon të shkëlqejë, nuk mund të thuhet kështu për skandalin me Ketrin Majorgën.

Dokumente të reja kanë dalë lidhur me superyllin e Juventusit, të cilat e rëndojnë gjendjen e tij në skandalin e dyshuar të përdhunimit të Ketrin Majorgës.

Revista gjermane “Der Shpigel” boton dokumente të avokatëve të Ronaldos, në të cilët ai pohon se marrëdhënia e tij intime me vajzën amerikane nuk ka qenë edhe aq me mirëkuptim.

Sipas dokumentave, Majorga ka kundërshtuar, madje vetë futbollisti thotë se ka mundësi t’i ketë lënë shenja nga dhuna.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në vitin 2009 në “Palm Hotel” në Las Vegas, ndërsa biseda e Ronaldos me avokatët e tij u zhvillua në gusht të po atij viti.

Avokati I CR7-ës, Piter Kristiansen, deklaroi se dokumentet e pretenduara nga “Der Shpigeli” janë të falsifikuara, por revista u përgjigj duke thënë se zotëron qindra faqe, të cilëve nuk u vihet në dyshim autenticiteti.

Është e pranuar që më parë se Ronaldo dhe avokatët e tij i dhanë Majorgës 350 000 USD që ajo të mbyllte gojën, por avokatët thonë se kjo nuk provon se klienti i tyre është fajtor.

Gjithsesi, drejtësia amerikane besohet se do ta vazhdojë hetimin dhe, në rast se provohet që Ronaldo e detyroi Ketrinën, atëherë portugezi rrezikon jo pak. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono