Akuza për trukime, tetë gjyqtarë të arrestuar në Bosnje

23:12 | 11/11/201923:120

Arrestime të shumta në Bosnje Hercegovinë. Shkak janë bërë dyshimet për fiksim ndeshjes dhe në shënjestër janë gjyqtarë të shumtë futbollit. Aksioni ka nisur ditën e sotme në mëngjes dhe janë arrestuar tetë persona.

Pritet që të ketë sërish të arrestuar dhe ky është vetëm fillimi. Prokuroria e Bosnje Hercegovinës ka dhënë urdhër për arrestimin dhe akuzat janë për krim të organizuar, shpërdorim detyre, marrje dhuratash dhe forma të tjera të përfitimeve.

Nën hetim janë ndeshje të shumta të ligës së parë. Mes të dyshuarve, përveç gjyqtarëve ka edhe zyrtarë të tjerë të Federatës, përfshirë delegatë e vëzhgues. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono