Akuza për tjetërsim të 15 ha truall te liqeni, Boçi: Po grabitet nga Rama-Veliaj

15:45 | 02/08/201915:450

Ish-deputeti demokrat, Luçiano Boçi ka paralajmëruar nisjen e protestave të studentëve në muajin shtator pas një vendimi të qeverisë për tjetërsimin e një prone në Kopshtin Botanik. Në krah të studentëve dhe përfaqësuesve të Këshillit Studentor, Boçi akuzoi kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për grabitjen e pronës publike të Universitetit të Tiranës në Kopshtin Botanik. Sipas ish-deputetit demokrat, pa bazën eksperimentale, siç është Kopshti Botanik, shumë degë të Fakultetit të Shkencave të Natyrës nuk mund të transmetojnë as dijen e domosdoshme tek studentët dhe nuk mund të bëjnë as kërkimin e thelluar shkencor. Për demokratët vendimi i qeverisë është një aferë e pastër korruptive për interesa klientelistë duke paralajmëruar ndërtime shumëkatëshe edhe në këtë zonë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono